علاقه به نصب سیستم‌های امنیتی همچون دوربین مداربسته در مکان‌هایی مثل منازل، ساختمان، پارکینگ، مکان‌های عمومی، کارخانه، ادارات و غیره به جهت ایجاد امنیت، آرامش، نظم و نظارت بیشتر بر رویدادهای در طول روز، در جامعه امروز طرفداران زیادی پیدا کرده است. نصب این دوربین‌ها شاید در مواردی بسیار ساده به نظر بیاید اما برای اینکه بهترین کیفیت و بازدهی را از تصاویر دوربین مدار بسته به دست آورید، بهتر است این کار توسط فردی حرفه‌‌ای و آگاه به شرایط مورد نیاز برای نصب دوربین انجام شود. هر کدام از این افراد یا مراکزی که به صورت تخصصی در نصب این سیستم‌ها فعالیت می‌کنند، با توجه به عوامل مختلفی میزان مشخصی برای هزینه نصب دوربین مداربسته در نظر دارند.

معیار‌ها و عوامل زیادی هستند که می‌توانند هزینه نصب دوربین مدار بسته را تعیین کنند که با کمک آن‌ها میزان تقریبی از این هزینه و نرخ اجرت نصب دوربین مدار بسته به دست می‌آید. با توجه به اهمیت روز افزون بهره‌گیری از دوربین مدار بسته، در ادامه این مطلب به بررسی تعرفه اجرت نصب دوربین مدار بسته و نرخ دستمزد نصب دوربین مدار بسته می‌پردازیم.

هزینه نصب دوربین مداربسته

هر فردی با توجه به سلیقه، نیاز و یا به دلایل مختلف دیگری اقدام به خرید دوربین مدار بسته می‌کند تا بتواند به صورت زنده بر رویداد‌های یک محدوده، نظارت و یا در زمان دیگری بررسی لازم و استفاده از تصاویر ضبط شده را انجام دهد. تنوع دوربین‌های مدار بسته برای پاسخ‌دهی به انواع این نیاز‌ها توسط شرکت‌های تولید کننده، فراهم شده و نمونه‌های متنوع و با کیفیتی از آن‌ها در بازار برای خرید موجود است؛ بنابراین پیش از اینکه برای هزینه نصب دوربین مدار بسته بررسی لازم را انجام دهید، باید دوربین مد نظر خود را با توجه به کاربرد، نیاز خود و محیط تهیه کنید.پ

 

هزینه نصب دوربین مدار بسته

حال نیاز دارید تا برای نصب دوربین مدار بسته خود به دنبال فرد یا شرکت با ارائه خدمات مرتبط برای تعیین هزینه نصب دوربین مدار بسته باشید. البته که هر شرکتی با توجه به انواع خدماتی که به شما ارائه می‌دهد، هزینه متفاوتی را دریافت می‌کند، اما عوامل دیگری مثل تعداد و نوع دوربین، سیم‌کشی، گستردگی پروژه و غیره نیز بر اجرت نصب تأثیر دارد که برای راهنمایی بیشتر، در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

جهت خرید انواع دوربین مداربسته با بالاترین کیفیت موجود در بازار در فروشگاه ایمن کالا مارکت روی خرید دوربین مدار بسته کلیک کنید.

عوامل موثر بر هزینه نصب

تعدادی از عواملی که بر هزینه نصب دوربین‌های مدار بسته تأثیر دارند، عبارتند از:

 • تعداد دوربین‌ها: با توجه به این مسئله که قصد نصب چه تعدادی از دوربین مدار بسته دارید، با افزایش تعداد، هزینه نصب آن‌ها نیز بالاتر می‌رود.
 • نوع دوربین‌ها: دوربین‌ها با انواع ویژگی و قابلیت‌ها روانه بازار می‌شوند که بسته به نوع آن‌ها ممکن است شیوه نصب دوربین تغییر کند؛ به همین دلیل با در نظرگیری نوع دوربین (آنالوگ، دیجیتال، تحت شبکه، چرخشی) هزینه آن متفاوت خواهد بود.
 • کیفیت تصویر: هرچه دوربین با کیفیت تصویر بالاتری را تهیه کنید، هزینه نصب دوربین مدار بسته افزایش می‌یابد.
 • مکان نصب: بررسی شرایط محیطی، محدوده نصب برای پوشش‌دهی بهتر تصویر و مشکلات فنی از نیاز‌های اصلی در نصب دوربین مدار بسته بوده که عامل تأثیرگذار دیگری بر اجرت نصب است.
 • اندازه پروژه: با بزرگ‌تر شدن پروژه، نیاز به افراد بیشتری برای نصب دوربین خواهید داشت که این افزایش نیرو، افزایش هزینه را برای شما به همراه دارد.
 • نیاز به سیم‌کشی: این مسئله که سیم‌کشی دوربین شما به چه صورت، در چه میزان و چه حدی از پیچیدگی باید انجام شود، به همان نسبت هزینه نصب دوربین را تغییر می‌دهد.
 • امکانات و تجهیزات مرتبط: اگر نیاز به اجزایی مانند سیستم ضبط و ذخیره‌سازی تصاویر (DVR یا NVR)، تجهیزات شبکه، دستگاه‌های نمایش تصویر، سیم‌کشی، تجهیزات امنیتی از جمله سوئیچ‌های PoE و باتری‌های نگهدارنده برق در صورت قطع برق وجود دارد، هزینه نصب افزایش خواهد یافت.
 • خدمات پس از فروش: خدمات پس از فروشی که برخی شرکت‌ها برای هرگونه مشکل پس از نصب دوربین ارائه می‌کنند، باعث افزایش اجرت نصب می‌شود.

اجرت و هزینه نصب دوربین مدار بسته در سال

تعرفه اجرت نصب دوربین مداربسته

در کنار موارد ذکر شده برای هزینه نصب دوربین مدار بسته، سالانه تعرفه کلی توسط صنف و اتحادیه نصب دوربین مدار بسته، به منظور برقراری عدالت و عادلانه نگه داشتن هزینه تعیین خواهد شد که این تعرفه برای سال 1402 به شرح زیر است. تغییرات در لیست با توجه به میزان کیفیت دوربین، محیط نصب، ویژگی‌های دوربین، تجهیزات جانبی و غیره انجام می‌شود:

 • هزینه نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته با کیفیت استاندارد در محیط داخلی: 000 ریال به ازای هر دوربین.
 • هزینه نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته با کیفیت استاندارد در محیط خارجی: 000 ریال به ازای هر دوربین.
 • هزینه نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته با کیفیت بالا و ویژگی‌های HD در محیط داخلی: 000 ریال به ازای هر دوربین.
 • هزینه نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته با کیفیت بالا و ویژگی‌‌های HD در محیط خارجی: 000 ریال به ازای هر دوربین
 • هزینه نصب و راه‌اندازی دوربین‌های مدار بسته مجهز به تکنولوژی‌های تشخیص حرکت و قابلیت دید در شب: 000 ریال به ازای هر دوربین
 • هزینه نصب و راه‌اندازی دوربین‌های مدار بسته مجهز به قابلیت‌های پوشش ضدآب و ضد گرد و غبار: 000 ریال به ازای هر دوربین.
 • هزینه نصب و پیکربندی دستگاه DVR (دستگاه ضبط تصاویر دوربین‌ها): 000 ریال.
 • هزینه نصب و پیکربندی دستگاه NVR (شبکه ‌بندی دستگاه ضبط تصاویر دوربین‌ها): 000 ریال.
 • هزینه کابل‌کشی و نصب کابل‌ها به ازای هر متر: 000 ریال.

لازم است توجه کنید که هزینه‌های عنوان شده در تمام شرایط ثابت نیست و در زمان‌‌های مختلف و با توجه به شرایط بازار تغییراتی خواهد داشت. برای کسب اطلاعات به‌روز، می‌توانید به صورت مستقیم یا از طریق تماس با اتحادیه، اطلاعات دقیق را کسب کنید تا از میان انواع نمونه‌ها پایین‌ترین هزینه یا بهترین هزینه را بشناسید.

خرید دوربین مداربسته در ایمن کالا مارکت

همان‌طور که گفتیم، پیش از نصب انواع دوربین مدار بسته نیاز به تهیه یک نمونه مناسب دارید. انواعی از دوربین‌ها با قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف برای پاسخ‌دهی به نیاز مشتریان، در ایمن کالا مارکت با چندین سال سابقه در تأمین تجهیزات امنیتی و نظارتی فراهم شده است. این دوربین‌های مدار بسته با تضمینی از اصالت و بهترین هزینه، در کنار پشتیبانی فنی برای رفع ابهامات و پاسخ‌دهی به هر گونه سوال و مشکلی، در زمانی کوتاه با یک کلیک برای داشتن خریدی راحت، درب منزل به شما تحویل داده خواهد شد.

کلام آخر

نصب دوربین مدار بسته و استفاده از آن را امروزه در بسیاری از مکان‌های مختلف می‌بینید که بسیار کاربردی و در مواردی ضروری است. اگر شما نیز به دنبال نصب دوربین مدار بسته هستید، باید در رابطه با هزینه نصب دوربین مدار بسته اطلاعاتی کسب کنید که در این مطلب عوامل مرتبط با آن را ذکر کرده‌ایم. موارد مختلفی مثل تعداد و نوع دوربین، گستردگی پروژه، شرایط محیط، کابل کشی و غیره وجود دارد که اجرت نصب را تغییر می‌دهد، اما پیش از آن باید برای انتخاب دوربین متناسب با نیاز خود و همچنین فرد یا شرکتی حرفه‌‌ای در نصب دوربین، به جستجو بپردازید.

سوالات متداول

 • چرا بهتر است نصب دوربین مدار بسته توسط افراد با تجربه و حرفه‌‌ای انجام شود؟

برای اینکه بهترین کیفیت و بازده را از تصاویر دوربین مدار بسته به دست آورید، بهتر است این کار را به فردی حرفه‌‌ای و آگاه به شرایط مورد نیاز برای نصب دوربین بسپارید.

 • چه عواملی بر هزینه نصب دوربین مدار بسته تأثیر دارد؟

تعداد و نوع دوربین، کیفیت تصویر، مکان نصب، اندازه پروژه، سیم‌کشی، امکانات و تجهیزات و خدمات پس از فروش بر هزینه نهایی راه‌اندازی دوربین تأثیر دارد.

 • به چه دلیل از جانب اتحادیه نصب دوربین مدار بسته نرخ برای این کار تعیین می‌شود؟

برای آنکه عدالت و هزینه‌‌ای عادلانه میان تمامی افراد و شرکت‌ها فعال در این حوزه برقرار شود، سالانه اتحادیه نرخی را ارائه می‌دهد که البته با توجه به عوامل مختلف و شرایط بازار، می‌تواند تغییراتی نیز کند.