تاریکی و نبود تردد در زمان شب، آن را به یک موقعیت مناسب برای سارقین تبدیل‌‌‌‌‌ می‌کند و محیط‌‌‌‌‌های پر اهمیت برای شما را در معرض خطر قرار‌‌‌‌‌ می‌دهد. راهکاری ساده برای کاهش احتمال این خطرات، استفاده از دوربین‌‌‌‌‌های مدار بسته است تا به راحتی بر محیط نظارت داشته و در صورت وقوع هر اتفاقی بتوانید برای پیگیری آن اقدام کنید؛ اما در انواع دوربین مدار بسته دید در شب، تنوع بسیار بالایی در بازار موجود بوده که انتخاب از میان آن‌‌‌‌‌ها ممکن است کمی دشوار شود.

شرایط سخت در ثبت تصاویر به دلیل نبودن نور و وضوح کافی در شب دلیلی است تا در زمان انتخاب از میان انواع دوربین مدار بسته دید در شب، نهایت دقت را به خرج دهید تا بهترین نتیجه به دست آید. در ادامه این مطلب شما را با انواع این دوربین‌‌‌‌‌ها، ویژگی‌‌‌‌‌های بهترین دوربین دید در شب مدار بسته و انواعی از بهترین مارک دوربین مداربسته دید در شب، برای انتخاب راحت‌تر، آشنا‌‌‌‌‌ می‌کنیم.

انواع دوربین مدار بسته دید در شب

دوربین مدار بسته دید در شب را‌ می‌توان بر اساس ویژگی‌های مختلفی دسته‌بندی کرد که به شرح زیر آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

بر اساس برد:

 • کوتاه برد که همان‌طور که از نام آن پیدا است، تنها توانایی تشخیص و شناسایی اجسام یا افراد در فاصله نزدیک را دارد. این نوع دوربین تصاویری با کیفیت پایین ثبت کرده و از نظر اقتصادی، گزینه‌‌‌‌ای مقرون به صرفه است.
 • در دوربین میان برد کیفیت تصاویر نسبت به مدل قبل کمی بهبود داشته و تا میزان طولانی‌‌‌تری توانایی تشخیص اجسام و افراد را دارد.
 • دوربین با برد بالا که به نسبت سایر مدل‌های این دسته، گران‌‌تر است و تا مسافت 150 متری تصاویری ضبط شده با کیفیت بالا و HD را تحویل‌ می‌دهد.

بر اساس نوع ساخت:

 • دوربین‌های مادون قرمز: روشن کردن محیط با ایجاد نور، یکی دیگر از راهکار‌ها برای استفاده در انواع دوربین مدار بسته دید در شب است که در مدل دوربین مادون قرمز به کار‌ می‌آید. این دوربین‌ها به کمک ساطع شدن نور مادون قرمز و روشن شدن محیط، توانایی تشخیص اجسام و افراد را دارد. معایب این دوربین عبارت است از: اشباع تصویر به دلیل پرتاب نور بالا، انعکاس روی سطح فلزی یا صیقلی و مهم‌‌‌ترین مورد اینکه به دلیل برد کمتر، در فاصله‌های دور عملکرد خوبی نداشته و بیشتر برای محیط‌های کوچک مناسب است. این دوربین هزینه کم، عملکرد ساده، مصرف انرژی بهینه و مقاومت بالایی را دارا بوده که آن را به یک گزینه مناسب تبدیل‌ می‌کند.
 • دوربین‌های گرمایی: هر جسمی از خود گرما و حرارتی ساطع‌ می‌کند که برای تشخیص دوربین مدار بسته در شب از آن کمک خواهند گرفت. برد دوربین‌های گرمایی دید در شب بسیار بالا است اما در توانایی تشخیص صورت‌ها ضعف بسیاری دارد؛ در نتیجه بیشترین استفاده‌ای که از این دوربین‌ها‌ می‌شود مربوط به ثبت و ضبط تصاویر در حیات‌وحش خواهد بود. ویژگی‌های دیگر این مدل از دوربین را‌ می‌توان در قدرت بالای تشخیص موجودات، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، شناسایی در فاصله طولانی و کاربرد در مستند سازی عنوان کرد، اما بهتر است بدانید که کیفیت و رزولوشن این دوربین کم بوده و در کنار عدم قابلیت تشخیص چهره، برخلاف آنچه تصور‌ می‌شود، هزینه زیادی را طلب‌ می‌کند.
 • دوربین‌های بهینه ساز: همانند مدلی که برای عملکرد به نور نیاز دارند، شیوه کار این مدل نیز به همین صورت است، اما در این مدل حتی با نور ماه و ستاره‌ها هم توانایی ضبط تصاویر برقرار‌ می‌شود.

بر اساس تصاویر ضبط شده:

 • سیاه و سفید: تصاویر ضبط شده در این مدل از دوربین تماماً به صورت سیاه و سفید در‌ می‌آید که دلیل آن ساطع شدن نور فرابنفش از دوربین است. ایراد بزرگ در این دوربین را به صورت کیفیت پایین در ثبت تصاویر بیان‌ می‌کنند.
 • رنگی: لنز به کار رفته در این نوع از دوربین مدار بسته دید در شب از نوع حرفه‌ای، با کیفیت و قدرتمند است که در کنار تصاویر دقیق و واضح، از ویژگی رنگی بودن نیز برخوردار هستند.

بر اساس قابلیت دید:

 • دوربین وارم لایت: نور مرئی در مدل دوربین وارم لایت، ثبت تصاویر با کیفیت و رنگی را در ویژگی‌های دوربین قرار‌ می‌دهد. در این دوربین IR CUT نداشته و با توجه به یک نور مرئی مثل LEDها، محیط در شب روشن و قابل تصویربرداری‌ می‌شود.
 • دوربین استار لایت: دوربین استارلایت از قابلیت تصویربرداری در محیط کم نور با جزئیات و دقت بالا برخوردار است و نسبت به مدل IR هزینه گران‌‌‌تری دارد.

شما‌ می‌توانید برای معرفی و آشنایی با انواع دوربین مدار بسته دید در شب از بهترین برند‌ها با ویژگی‌ها و مشخصات منحصر به فرد هر کدام از آن‌ها به طور کامل، برای راهنمایی بیشتر به مطالعه مقاله از ایمن کالا مارکت مشغول شوید.

ویژگی انواع دوربین مدار بسته دید در شب

دوربین‌های مدار بسته دید در شب را با استفاده از ایده چگونگی عملکرد چشم انسان ساخته‌اند. در واقع هر جسمی که بتواند نور هرچند اندکی را منعکس کند، قابلیت شناسایی آن در دوربین وجود دارد که این نور اندک معمولاً به کمک LED‌ها در دوربین فراهم‌ می‌شود. نور LED که توسط چشم قابل رویت نیست، گرم شدن اجسام و تشخیص آن‌ها توسط دوربین را ممکن‌ می‌سازد. برخی از ویژگی انواع دوربین مدار بسته دید در شب و امکاناتی که توسط نصب مدلهای مختلف دوربین مدار بسته دید در شب فراهم خواهد شد، به شرح زیر است:

 • امروزه بیشتر دوربین‌های معمولی مدار بسته قابلیت دید در شب را دارا هستند و نیازی به خرید دوربین جدا و هزینه‌‌‌‌ای اضافی برای این کار نیست.
 • نصب دوربین مدار بسته دید در شب از درصد و احتمال سرقت‌ می‌کاهد؛ چرا که دیگر این افراد سودجو از تاریکی و خلوتی شب‌‌‌‌‌ نمی‌توانند استفاده کنند.
 • امکان وصل کردن این دوربین‌ها به سیستم‌های هشداردهنده خطر وجود دارد تا بتوانید امنیت و کنترل را افزایش دهید.
 • تنوع موجود برای انواع دوربین مدار بسته بالا بوده و هر شخصی با نیازهای متفاوت برای محیط‌های مختلف و هر میزان از بودجه‌ می‌تواند برای تهیه آن‌ها اقدام کند.
 • مقاومت بالا در ساخت این دوربین‌ها سبب شده تا هم برای استفاده‌های داخلی و هم بیرونی، آن را به کار ببرند.
 • دوربین مدار بسته دید در شب برای کارکرد انرژی زیادی مصرف‌‌‌‌‌ نمی‌کند و یک دوربین کم مصرف و کم هزینه محسوب‌ می‌شود.

انواع دوربین مدار بسته دید در شب

نکات در زمان خرید دوربین مدار بسته دید در شب

با در نظر گرفتن و رعایت چند نکته در زمان خرید،‌ می‌توانید بهترین نتیجه و تصویر را از آن‌ها به دست آورید:

 • متناسب با اینکه دوربین را در چه فضایی استفاده‌ می‌کنید، باید رزولوشنی متناسب برای دوربین انتخاب شود. معمولاً برای فضاهای باز نیاز به رزولوشن بالاتری به نسبت فضای بسته خواهید داشت.
 • عمق دید یا برد دوربین مدار بسته از دیگر نکات مهم است. این برد مشخص‌ می‌کند که تا چه محدوده‌‌‌‌ای از فاصله، تشخیص برای دوربین مدار بسته ممکن‌ می‌شود که معمولاً به دو عاملLED و میزان حساسیت چیپ تصویر دوربین به امواج IR ارتباط دارد.
 • نیاز به شامل شدن زوایای مختلف در زمان نظارت دوربین در شب را باید در زمان خرید در نظر گرفت؛ چرا که سبب پوشش‌دهی مناطق گسترده‌‌‌تری‌ می‌شود.

بهترین برندهای انواع دوربین مدار بسته دید در شب

تنوع موجود برای برندهای سازنده انواع دوربین مدار بسته دید در شب و مدل‌های پرفروش آن‌ها را در این بخش بررسی‌ می‌کنیم. البته که انتخاب این دوربین‌ها باید با توجه به نیاز و ویژگی‌های محیط انجام شود که در ادامه به معرفی بهترین برندها انواع دوربین مدار بسته دید در شب خواهیم پرداخت:

برند داهوا:

برند داهوا یک برند چینی نامدار در زمینه دوربین مدار بسته است که دوربین‌های مدار بسته دید در شب آن نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند. تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های مدار بسته داهوا، کیفیتی عالی و رزولوشن بالایی دارند که تشخیص را راحت‌‌تر می‌کنند. تکنولوژی‌های به کار رفته در انواع دوربین‌های این برند از نمونه‌های ساده تا پیشرفته معرفی‌ می‌شود که خود باعث وجود تنوع بالا آن در بازار است. در این دوربین‌ها با استفاده از حسگرهای دوگانه و نرم افزارهای پیشرفته از امکان ثبت تصاویر رنگی بسیار با کیفیت، شما را بهره‌مند‌ می‌سازد.

برای مشاهده و خرید انواع دوربین دید در شب در ایمن کالا مارکت روی قیمت دوربین مدار بسته دید در شب کلیک کنید.

برند‌ هایک ویژن:

انواع تولیداتی که توسط برند ‌هایک ویژن روانه بازار می‌شود، کیفیتی مناسب و ویژگی‌های خوبی را دارا هستند که آن را به یک انتخاب مناسب برای تهیه دوربین مدار بسته دید در شب در کاربردهای متفاوت تبدیل‌ می‌کند. تصاویر در این دوربین با تحت پوشش قرار دادن فضای مناسبی از محیط، کیفیت از دو مگاپیکسل به بالا را فراهم‌ می‌آورند و مقاومت خوبی در برابر رطوبت، گرد و غبار و ضربه دارند. در نمونه‌های دید در شب این برند؛ به دلیل وجود قابلیت صحیح تصویر و ایجاد تعادل را در میزان نور خصوصاً در شرایط سخت تشخیص در شب، کنتراست بالا نور را بهبود داده و تصاویر با کیفیت عالی را ایجاد‌ می‌کند.

برند‌ هایلوک:

برند ‌هایلوک از سال 2018 به تولید و ارائه محصولات نظارتی مشغول شد که انواعی از دوربین‌های آنالوگ و یا IP را عرضه‌ می‌کند. ویژگی‌های مهم در دوربین‌های این برند پهنای باند بالا، شروع کیفیت از 3 مگاپیکسل، قیمتی مناسب در کنار قابلیت‌های متنوع در هر سری و غیره است.

برند سونی:

نام سونی را بارها و بارها برای محصولات مختلف برقی شنیده‌اید اما یکی دیگر از زمینه‌های فعالیت این برند مربوط به سیستم نظارت و دوربین‌های مدار بسته‌ می‌شود که تکنولوژی‌های متنوعی را ارائه‌ می‌دهد. مقاومت و استحکام دوربین‌های این برند از نقاط قوت آن بوده که در کنار کیفیت عالی از یک تا 8 مگاپیکسل، قیمت مقرون به صرفه‌‌‌‌ای نیز دارد. سه لنز در دوربین‌های مدار بسته سونی استفاده‌ می‌شود که آن‌ها را به عنوان لنز ثابت، لنز متحرک دستی و خودکار برای تغییر فاصله کانونی‌ می‌شناسیم.

برند برایتون:

یک برند ایرانی با کیفیت در زمینه تولید انواع دوربین مدار بسته مثل دوربین مدار بسته دید در شب، برایتون بوده که به نسبت نمونه‌های خارجی، به دلیل پایه‌گذاری شدن سرور‌های آن در ایران، از مزیت بیشتری برخوردار است. بدنه دستگاه با طراحی مقاوم در برابر نفوذ گرد و خاک سبب‌ می‌شود تا طول عمر آن افزایش پیدا کند و کیفیت تصاویر حفظ شود. دوربین‌های این برند به عنوان یکی از برترین برندهای ایرانی، در بسیاری از مصارف شخصی، مصارف تخصصی و پروژه‌های عظیم کاربرد دارد.

برای خرید انلاین انواع دوربین مداربسته با بالاترین کیفیت موجود در بازار روی دوربین مدار بسته کلیک کنید.

ویژگی انواع دوربین مدار بسته دید در شب

خرید از ایمن کالا مارکت

برای خرید دوربین مدار بسته مدار بسته دید در شب و انواع دیگری از محصولات امنیتی و نظارتی،‌‌ می‌توانید به سایت ایمن کالا مارکت با 15 سال سابقه در زمینه تأمین کالاهای الکترونیکی مراجعه کرده و مدل‌های متنوع موجود را مشاهده و برای خرید اینترنتی راحت آن‌ها اقدام کنید. محصولات این فروشگاه با تخفیف ویژه در مدل‌های متنوع با کیفیت ساخت بالا و بهترین قیمت، یک تجربه عالی از خریدی سریع و مطمئن با پشتیبانی 24 ساعته و تضمین بازگشت وجه تا 7 روز را برای شما عزیزان رقم خواهد زد.

کلام آخر

تهیه و نصب دوربین مدار بسته دید در شب اقدامی ضروری برای حفظ امنیت و نظارت بر محیط‌های پر اهمیت است که به دلیل وجود تنوعی از برندها و مدل‌ها، باید پیش از خرید، انواع دوربین مدار بسته دید در شب را بشناسیم. در واقع هرچه دقت بیشتری را در زمان انتخاب این دوربین به خرج دهید، دوربین با طول عمر بیشتر به دست آورده و تصاویری واضح‌تر را ثبت می‌کنید. در این مطلب از ایمن کالا مارکت به بررسی انواع دوربین دید در شب، ویژگی آن‌ها و چند نمونه از برندهای معروف ارائه‌دهنده دوربین مدار بسته دید در شب پرداختیم تا انتخاب راحت‌تری برای شما فراهم شود.

سوالات متداول

 • چرا نصب دوربین مدار بسته دید در شب مهم است؟

دوربین مدار بسته دید در شب راهکاری ساده برای کاهش احتمال خطرات سرقت و غیره است تا به راحتی بر محیط نظارت داشته و در صورت وقوع هر اتفاقی بتوانید برای پیگیری آن اقدام کنید.

 • انواع دوربین مدار بسته دید در شب به چند دسته تقسیم می‌شود؟

این دوربین‌ها به 4 دسته بر اساس برد، نوع ساخت، تصاویر ضبط شده و قابلیت دید تقسیم خواهند شد.

 • برد دوربین مدار بسته دید در شب چه اهمیتی دارد؟

این برد نشان‌دهنده عمق تشخیص برای دوربین بوده که هر چه بیشتر شود، میزان فاصله قابل تشخیص برای دوربین افزایش پیدا می‌کند.

 • چند نمونه از برندهای معروف برای تولید دوربین مدار بسته دید در شب کدام‌ها هستند؟

برند داهوا، هایک ویژن، هایلوک، سونی، برایتون و غیره از انواع برندها برای تولید دوربین مدار بسته دید در شب عنوان می‌شوند.