در خرید دوربین‌های مدار بسته بنا بر محیط و هدفی که از نصب آن‌ها دارید، باید به یک سری از ویژگی‌های خاص نیز توجه کنید. این ویژگی‌های مختلف برای رفع نیاز مشتریان و با تنوع بالا توسط شرکت‌های سازنده دوربین‌ها ایجاد می‌شود. برای مثال در محیط‌های با وسعت زیاد و یا موقعیت‌هایی که نیاز دارید تا به صورت دقیق و جزئی رویداد‌ها را بررسی کنید، قابلیت زوم و بزرگنمایی بسیار کارآمد است؛ در نتیجه باید به دنبال تهیه بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا باشید. این دوربین‌ها در کنار قابلیت زوم باید از مجموعه‌‌ای از ویژگی‌های مفید دیگر نیز برخوردار شوند تا ارزش خرید آن‌ها بالا‌‌‌تر رود.

برندهای معتبر زیادی هستند که انواع دوربین مدار بسته با زوم بالا را ارائه‌ می‌دهند که در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت کامل با انواع دوربین مدار بسته با زوم قوی، خصوصیات و ویژگی آن‌ها آشنا شویم.

بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا

همانطور که می‌دانید در خرید دوربین مدار بسته بررسی محیط و هدف از خرید، به عنوان یک راهنمایی و کمک‌کننده، نقش زیادی در داشتن انتخاب بهتر دارد. به طور معمول انتخاب بهترین دوربین‌ها با زوم بالا برای محیطی گسترده و یا فعالیت‌هایی که نیاز به بررسی جزئیات دقیق دارند، به کار‌ می‌روند؛ چرا‌ که می‌توان در هر لحظه حتی ریز‌‌‌ترین رویداد‌ها و اطلاعات را به دست آورد. این قابلیت امکانات زیادی را به شرح زیر برای ما معرفی می‌کند:

 • امکان تعیین و شناسایی چهره‌ها، پلاک و جزئیات مهم در فواصل دور
 • کسب اطلاعات بیشتر با زوم بر روی سوژه با کمترین میزان از دست رفتن جزئیات
 • امکان بررسی و تحت پوشش قرار دادن محدوده گسترده با یک دوربین
 • وجود تنوع در محدود زوم تا 20 برابر یا بیشتر
 • کم شدن هزینه‌ها با نصب یک دوربین با قابلیت چرخشی به جای نصب چند دوربین لنز ثابت در جهات مختلف
 • و …

 

با توجه به انواع قابلیت‌هایی که با خرید بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا به آن دست پیدا‌ می‌کنید‌، می‌توان گفت که این دوربین در مکان‌هایی مثل انبار و سیلو‌های بزرگ، باغ‌های بزرگ، پارکینگ‌ها که دارای محدوده گسترده با نیاز به بررسی جزئی‌‌‌تر دارند، کاربردی هستند.

برای خرید و مشاهده انواع دوربین ها با بالاترین کیفیت روی فروش دوربین مداربسته کلیک کنید.

ویژگی بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا

اگر مکانی با نیاز به حساسیت بالا برای بررسی جزئیات در آن را دارید، خرید و استفاده از بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا بهترین گزینه برای شما است که باید از ویژگی‌های مهمی برای داشتن بهترین نتیجه برخوردار شود. این انواع ویژگی‌ها را به شرح زیر بیان کرده‌ایم:

 • قابلیت زوم کردن: مهم‌‌‌ترین ویژگی که برای این دوربین‌ها باید در نظر گرفت، ویژگی زوم در آن‌ها است. انتخاب دوربین با توانایی زوم مقادیر بزرگ، امکان مشاهده جزئیات در فواصل دور را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، دوربین با زوم 30x توانایی بزرگنمایی تا 30 برابر را در اختیار قرار‌ می‌دهد.
 • کیفیت تصویر بالا: دوربین باید در کنار ویژگی زوم مناسب، از توانایی ضبط تصاویر با کیفیت بالا برخوردار شود تا جزئیات ریز در فواصل دور را نیز به دست آورید که در این خصوص، رزولوشن بالا مانند 4k و 8mp برای محیط‌های بزرگ گزینه مناسبی است.
 • اتصال به شبکه و دسترسی از راه دور: وجود امکان اتصال به سیستم‌های شبکه و دسترسی از راه دور را از دیگر ویژگی‌های مهم‌ می‌توان در نظر گرفت. همچنین پشتیبانی از فرآیندهای تحلیل تصاویر و نگهداری از طریق سیستم‌های ابری مهم به کاربردی بودنِ دوربین کمک خواهد کرد.
 • مقاومت در برابر عوامل آب ‌و ‌هوایی: دوربین باید از مقاومت کافی در برابر عوامل آب ‌و ‌هوایی مختلف مانند نور آفتاب، باران، گرد و غبار و غیره نیز برخوردار شود تا در محیط‌های بیرونی عملکرد خود را از دست ندهد و بتوان برای بازه‌‌ای طولانی بدون هرگونه مشکل و آسیبی از آن استفاده کرد.
 • قابلیت پان و تیلت: قابلیت حرکت افقی (پان) و عمودی (تیلت) دوربین این امکان را می‌دهد که نقاط نظارت را به‌طور دقیق‌تر تعیین کرده و پوشش بیشتری را به دست بیاورید.
 • توانایی ذخیره‌سازی و امنیت: مانند هر دوربین مدار بسته دیگری وجود قابلیت ذخیره‌سازی و امنیت در بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا نیز اهمیت دارد که برای ذخیره‌سازی، با کمک کارت حافظه، ذخیره‌سازی محلی یا ذخیره‌سازی آنلاین ایجاد‌ می‌شود.

نکات برای خرید بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا

نکات برای خرید بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا

 • نوع دوربین: پیش از هر چیز باید به این نتیجه برسید که به دوربین چرخشی PTZ (Pan-Tilt-Zoom) یا دوربین ثابت با میدان دید ثابت نیاز دارید.
 • محدوده بزرگنمایی: تعیین حدی که به دنبال بزرگنمایی و اندازه تصویر هستید، در انتخاب دوربین به شما کمک زیادی‌ می‌کند. پس از مشخص شدن این مورد،‌ می‌توانید لنز متناسب با نیاز خود را بشناسید.
 • رزولوشن: متناسب با اینکه قصد دارید چه کیفیتی را از دوربین کسب کنید و با توجه به اینکه در زمان زوم کردن و متناسب با نوع زوم، میزانی از کیفیت و جزئیات تصویر کم می‌شود، باید به بررسی رزولوشن‌های موجود بپردازید. دوربین‌های با حداقل 2 مگاپیکسل و بالاتر و در موارد نیاز به جزئیات بالا، دوربین‌های با وضوح 2k و بالاتر گزینه مناسبی هستند.
 • عملکرد در شرایط نور کم: بسته به محیطی که دوربین در آن نصب خواهد شد و با توجه به میزان نور محیط، وجود قابلیت‌های دید در شب، محدوده دینامیکی گسترده (WDR)، LED‌های مادون قرمز (IR) یا سنسورهای نور ستاره کاربردی است.
 • قابلیت اتصال و سازگاری: وجود تناسب میان تمام اجزای دوربین، سیستم ذخیره‌سازی و نرم افزار مورد استفاده با آن، به داشتن عملکرد بهتر دوربین و استفاده راحت‌‌‌تر از آن کمک‌ می‌کند.
 • منبع تغذیه: نوع منبع تغذیه دوربین باید با توجه به استفاده از برق AC یا برق از طریق اترنت (PoE) تعیین شود.
 • مقاومت در برابر آب و هوا: در صورت نصب دوربین در فضای بیرونی و قرارگیری آن در معرض عواملی مثل رطوبت، گرد و غبار و غیره، باید از دوربینی مقاوم استفاده کنید.
 • ذخیره‌سازی و ضبط: هر دوربین مدار بسته‌‌ای برای حفظ و نگهداری داده‌ها، به سیستم‌های ذخیره‌سازی و ضبط نیاز دارد که باید متناسب با دوربین آن را انتخاب کرد. نمونه‌های دوربین با حافظه داخلی و دوربین‌هایی نیازمند به سیستم خارجی ذخیره‌سازی و روش‌های ابری در بازار موجود است.

برای خرید انواع دوربین سیم کارتی با بهترین کیفیت موجود روی خرید دوربین سیم کارتی کلیک کنید.

انواع بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا

برای انواع و مدل‌های مختلف دوربین مدار بسته با زوم بالا، معمولا با دو نوع متفاوت از زوم به شرح زیر مواجه‌ می‌شویم:

زوم دیجیتال: زوم‌های دیجیتالی را به کمک نرم افزارهای موجود برای تصویر فراهم‌ می‌کنند که امکان بزرگنمایی را در اختیار قرار‌ می‌دهد. این ویژگی با کمک بزرگ شدن پیکسل‌ها ممکن‌ می‌شود که باید توجه کرد که از بین رفتن و افت کیفیت تا حدودی را به همراه خواهد داشت.

زوم اپتیکال: این نوع از زوم، متفاوت از زوم دیجیتال عمل‌ می‌کند و قطعات و قابلیت سخت افزاری برای بزرگ کردن تصویر را به کار‌ می‌برد. این به این معناست که برای بزرگنمایی لازم است تا فاصله کانونی لنز را تغییر دهید تا تصویر روی سوژه مورد نظر زوم شود. با وجود این نوع از زوم، مشکلاتی از بابت افت کیفیت، تاری و از بین رفتن جزئیات تصویر نخواهیم داشت.

خرید بهترین دوربین‌ها با قابلیت زوم بالا در ایمن کالا مارکت

به طور معمول در تهیه بهترین دوربین با زوم بالا با توجه با کیفیت و ویژگی‌هایی که برای آن‌ها عنوان کردیم، مشتریان با قیمت نسبتا بالایی مواجه‌ می‌شوند که برای به دست آوردن بهترین قیمت خرید، باید به بررسی و جستجو میان انواع فروشندگان پرداخت. یکی از بهترین فروشندگان با ارائه قیمت مناسب برای انواع کالاهای نظارتی و امنیتی در این میان، فروشگاه ایمن کالا مارکت است.

شما می‌توانید قیمت انواعی از بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا را در لیست مشاهده کنید و با بررسی مشخصات و ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها، آگاهی کافی برای انتخاب گزینه مناسب با توجه به محیط نصب و هدف راه‌اندازی دوربین را به دست آورید. این دوربین‌ها با بهترین قیمت در بازار توسط فروشگاه ایمن کالا مارکت برای خرید مشتریان برای فروش گذاشته شده که با ارائه خدماتی مثل تحویل سریع، امکان بازگشت وجه در صورت وجود مشکل، گارانتی و تضمین اصالت و پشتیبانی فنی برای رفع سوال و ابهامات توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

جمع‌بندی

انتخاب دوربین‌های مدار بسته باید متناسب با نیاز محیط و هدف نصب دوربین انجام شود که برای محیط‌هایی با بررسی جزئی و وسعت بالا، گزینه مناسب انتخاب بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا است. این دوربین‌ها در دو نوع کلی زوم دیجیتال و اپتیکال موجود هستند و باید در کنار وجود قابلیت زوم مناسب از مجموعه‌‌ای از ویژگی‌های دیگر نیز برای داشتن یک نتیجه مناسب و کیفیت مطلوب برخوردار شوند که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم.

سوالات متداول

ویژگی زوم در دوربین مدار بسته به چند دسته تقسیم‌ می‌شود؟

زوم دیجیتال به کمک ویژگی‌های نرم افزاری و زوم اپتیکال به کمک قطعات سخت افزاری، انواع نمونه‌های زوم در دوربین مدار بسته است.

ویژگی رزولوشن در انتخاب بهترین دوربین مدار بسته با زوم بالا چه اهمیتی دارد؟

از آن جایی که در زمان زوم ممکن است تا حدودی از کیفیت تصویر کم شود، رزولوشن بالا‌‌‌تر را در زمان انتخاب دوربین، کار جلوگیری از دست رفتن جزئیات را انجام‌ می‌دهد.

دوربین‌ها با قابلیت زوم بالا در چه مکان‌هایی مورد استفاده هستند؟

مکان‌هایی گسترده از لحاظ مساحتی یا محیط‌هایی که نیاز به بررسی جزئیات بالا دارند مثل انبار، پارکینگ، باغ و غیره باید از دوربین مدار بسته با قابلیت زوم بالا استفاده کنند.